Søkeresultat

Kategori    

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

1999

1998

1997

1996

1995

1994

1993

1992

1991

1990

1989

1988

1987

1986

1985

1984

1983

1982

1981

1980

1979

1978

1977

1976

1975

1974

1973

1972
Åpen Klasse
Crimetime Orchestra
Atomic Symphony
Kristin Asbjørnsen
The night shines like the day
Knut Reiersrud
Gitar
Mari Boine
Sterna Paradisea
When
Homage Series Vol.1: Sun Ra
Årets Hit
Donkeyboy
Ambitions
Alexander Rybak
Fairytale
Jaa9 & OnklP
Glir forbi
Paperboys
Lonesome traveller
Röyksopp feat. Robyn
The girl and the robot
Årets nykommer
Donkeyboy
Caught in a life
John Olav Nilsen & Gjengen
For sant til å være godt
Kråkesølv
Trådnøsting
Vilde Frang
Sibelius / Prokofiev: Violin Concerto
Alexander Rybak
Fairytale
Årets Spellemann
Alexander Rybak
Barneplate
Diverse artister
Go’ natt
Gjermund Larsen og Bom Basker
Går i fjøs
Malin Reitan
Malin
Trond Brænne
Bamsen er borte
Blues
Reidar Larsen
Kom inn te oss
Ronnie Jacobsen
San Jose sessions
The Crank Bros.
Black midnights, stars & streetlight
Bransjepris
Barry Matheson
Country
Jonas Fjeld & Chatham County Line
Brother of song
Steff Nevers
Closest to my heart
Tore Andersen
Right around the corner
Danseorkester
Anne Nørdsti
Livet er nå
Ole Ivars
Femten Ferske
Vagabond
Vagabond
Elektronika
Lindstrøm & Prins Thomas
II
Mungolian Jet Set
We gave it all away, now we are taking it back
Röyksopp
Junior
Vinter in Hollywood
Outbreak
Folkemusikk/Gammeldans
Daniel Sandén-Warg/Sigurd Brokke
Rammeslag 2
Olav Luksengård Mjelva
Fele/Hardingfele, Røros/Hallingdal
Synnøve S. Bjørset
Slåttar
Hederspris
Jahn Teigen
Hip hop
Chris Lee
Love ghost
Lars Vaular
D’e glede
Tommy Tee
Studio time
Jazz
Håvard Stubø Quartet
Way up (Way down)
Kim Johannesen/Svein Magnus Furu/Tore Sandbakken
Kayak
Nils Petter Molvær
Hamada
Solveig Slettahjell
Tarpan seasons
Tord Gustavsen Ensemble
Restored, returned
Klassisk Musikk
Henning Kraggerud, Bård Monsen, Lars Anders Tomter, Ole Eirik Ree
Ysaÿe – String Trios
Grieg Trio
Tchaikovsky/Smetana/Grieg
Oslo Philharmonic Orchestra/Mariss Jansons
Gustav Mahler symf: 7 live
Vilde Frang
Prokofiev & Sibelius: Violin Concertos
Kvinnelig artist
Ane Brun
Live at Stockholm Concert Hall
Hanne Hukkelberg
Blood from a stone
Julie Dahle Aagård
Stompin’ feet
Noora Noor
Soul deep
Mannlig artist
Alexander Rybak
Fairytales
Martin Hagfors
Men and flies
Sivert Høyem
Moon landing
Sondre Lerche
Heartbeat radio
Metal
Code
Resplendent Grotesque
The Cumshots
A life less necessary
Årabrot
The brother seed
Popgruppe
Datarock
Red
Donkeyboy
Caught in a life
Kings of Convenience
Declaration of dependence
Kråkesølv
Trådnøsting
Montée
Isle of now
Populærkomponist
Cato Sundberg / Kent Sundberg
Caught in a life / Donkeyboy
Lars Christian Narum
Samma hen du fær / Narum
Ole Jørgen Ottosen
The man across the fountain / Tellusalie
Svein Berge / Torbjørn Brundtland
Junior / Röyksopp
Øystein Greni
Edendale / BigBang
Produsentpris
Yngve Sætre
Rock
DumDum Boys
Tidsmaskin
Heroes & Zeros
Simian vices modern devices
John Olav Nilsen & Gjengen
For sant til å være godt
Motorpsycho
Child of the future
Skambankt
Hardt regn
Samtidskomponist
Lasse Thoresen
To the brother peoples
Ruben S. Gjertsen
Grains
Sven Lyder Kahrs
Dew sparrows breath
Samtidsmusikk
Håkon Austbø
Norwegian imperatives
Oslo Philharmonic Orchestra/Gupta m/ Herresthal, Birkeland, Bullock, Styffe
Low jive
Truls Mørk/Scottish Chamber Orchestra/John Storgårds
Plays Hallgrimson
Tekstforfatter
Anne Grete Preus
Nesten alene
Kjartan Kristiansen / Aslak Dørum
Tidsmaskin / DumDum Boys
Stein Torleif Bjella
Heidersmenn
Sverre Knudsen
La det brenne
Tønes
Sobihob
Viser
Aasmund Nordstoga
Ein visefugg
Helene Bøksle
Morild
Narum
Samma hen du fær
Stein Torleif Bjella
Heidersmenn
Tonje Unstad
Æ ror aleina

Vinnere

Kvinnelig Artist
ANE BRUN
IT ALL STARTS WITH ONE
Mannlig Artist
BERNHOFT
SOLIDARITY BREAKS
Pop gruppe
TEAM ME
TO THE TREETOPS
Samtidsmusikk
HÅKON THELIN
LIGHT
Rock
HONNINGBARNA
LA ALARMANE GÅ
Country
ONKEL TUKA
HVIT HONNING
Metal
ÅRABROT
SOLAR ANUS
Elektronika
BIOSPHERE
N-PLANTS
Hip Hop
LARS VAULAR
DU BETYR MEG
Folkemusikk/Tradisjonsmusikk
RAGNHILD FUREBOTTEN
NEVER ON A SUNDAY
Danseorkester
DÆNSEBÆNDET
VI TALAS
Jazz
OLA KVERNBERG
LIARBIRD
Klassisk musikk
LEIF OVE ANDSNES/ CHRISTIAN TETZLAFF/ TANJA TETZLAF
SCHUMANN - COMPLETE WORKS FOR PIANO TRIO
Viser
STEIN TORLEIF BJELLA
VONDE VISU
Barneplate
TONJE UNSTAD
MYGGA OG FLUA
Åpen Klasse
BARUT - INGA JUUSO
BALGGIS
Tekstforfatter
LARS VAULAR
DU BETYR MEG
Komponist
ROLF WALLIN (BODØ SINFONIETTA/ EGGEN/LUNDENG/TORJESEN)
WIRE AND STRING
Årets Nykommer- og Gramo-stipend
JONAS ALASKA
JONAS ALASKA
Blues
AMUND MAARUD
ELECTRIC
Årets Musikkvideo
ENVY / REGI: JONAS MEEK STRØMMAN
ONE SONG
Årets innovatør
SHINING
Årets Hit
PLUMBO
MØKKAMANN
Årets produsent
KÅRE VESTRHEIM
Hedersprisen
JAN EGGUM
Årets Spellemann
JARLE BERNHOFT
SOLIDARITY BREAKS