Søkeresultat

Kategori    

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

1999

1998

1997

1996

1995

1994

1993

1992

1991

1990

1989

1988

1987

1986

1985

1984

1983

1982

1981

1980

1979

1978

1977

1976

1975

1974

1973

1972
Visesang
Halvdan Sivertsen
Hilsen Halvdan
Kari Bremnes
Spor
Jan Eggum
Underveis
Underholdning
Odd R. Antonsen Symphonic Band
The man with the horn
Bjelleklang
Dæng dæng
Rock
The September When
Mother, I´ve been kissed
Jokke Og Valentinerne
Frelst!
Secret Mission
Strange afternoon
Pop
Tre Små Kinesere
Luftpalass
Dance With A Stranger
Atmosphere
Silje
Silje
Orkester og Kormusikk
Grex Vocalis
Norske stemninger
Leif Ove Andsnes/Bergen Filharm.Ork.
Grieg: Piano konsert, Liszt; Piano konsert no. 2
Oslo Filharm. Ork./Mariss Jansons
Sibelius: Symfoni no. 1, Finlandia, Karelia
Kammermusikk
Per Vollestad/Sigmund Hjelset
Franz Schubert: Lieder
Truls Mørk/Håkon Austbø
Verker av Franck, Chausson, Debussy, Poulenc
Leif Ove Andsnes
Verker av Janácek
Jazz
Bjørn Alterhaug
Constellations
Masqualero
Re-enter
Folkemusikk/Gammaldans
Sør-Fron Spellemannslag
Den lykkelige frier
Kirsten Bråten Berg/Hallvard T. Bjørgum/Eilert Hægeland
Juletid
Ulens Kvintett
Lugume leikje
Country
Stephen Ackles
If this ain't music…
Rick Danko/Jonas Fjeld/Eric Andersen
Barneplater
Sesam Stasjon
Sesam stasjon 1
Hogne Moe, Øivind Berg, Øystein Bache, Rune Gokstad m.fl.
Latterskrinet
Ann-Cath. Vestly
Marte og mormor og mormor og Morten, 1-4
Årets spellemann
Dance With A Stranger
Åpen klasse
Helge Iberg
Det ondes problem etc.
Dollie de Luxe
Which witch på Slottsfjellet
Knut Reiersrud/Iver Kleive
Blå koral

Vinnere

Kvinnelig Artist
ANE BRUN
IT ALL STARTS WITH ONE
Mannlig Artist
BERNHOFT
SOLIDARITY BREAKS
Pop gruppe
TEAM ME
TO THE TREETOPS
Samtidsmusikk
HÅKON THELIN
LIGHT
Rock
HONNINGBARNA
LA ALARMANE GÅ
Country
ONKEL TUKA
HVIT HONNING
Metal
ÅRABROT
SOLAR ANUS
Elektronika
BIOSPHERE
N-PLANTS
Hip Hop
LARS VAULAR
DU BETYR MEG
Folkemusikk/Tradisjonsmusikk
RAGNHILD FUREBOTTEN
NEVER ON A SUNDAY
Danseorkester
DÆNSEBÆNDET
VI TALAS
Jazz
OLA KVERNBERG
LIARBIRD
Klassisk musikk
LEIF OVE ANDSNES/ CHRISTIAN TETZLAFF/ TANJA TETZLAF
SCHUMANN - COMPLETE WORKS FOR PIANO TRIO
Viser
STEIN TORLEIF BJELLA
VONDE VISU
Barneplate
TONJE UNSTAD
MYGGA OG FLUA
Åpen Klasse
BARUT - INGA JUUSO
BALGGIS
Tekstforfatter
LARS VAULAR
DU BETYR MEG
Komponist
ROLF WALLIN (BODØ SINFONIETTA/ EGGEN/LUNDENG/TORJESEN)
WIRE AND STRING
Årets Nykommer- og Gramo-stipend
JONAS ALASKA
JONAS ALASKA
Blues
AMUND MAARUD
ELECTRIC
Årets Musikkvideo
ENVY / REGI: JONAS MEEK STRØMMAN
ONE SONG
Årets innovatør
SHINING
Årets Hit
PLUMBO
MØKKAMANN
Årets produsent
KÅRE VESTRHEIM
Hedersprisen
JAN EGGUM
Årets Spellemann
JARLE BERNHOFT
SOLIDARITY BREAKS