Søkeresultat

Kategori    

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

1999

1998

1997

1996

1995

1994

1993

1992

1991

1990

1989

1988

1987

1986

1985

1984

1983

1982

1981

1980

1979

1978

1977

1976

1975

1974

1973

1972
Åpen klasse
Contemporary Music From Norway
Diverse plater
Barnesangleik
Og vil du være kjæresten min
H. M. Kongens Gardens Musikkorps
Hand across the sea
Barn
Inger Hagerup
Barnas viser og vers
Rolf Just Nilsen
Asbjørnsen og Moe's eventyrserie, 1 & 2
Skuespillere og musikere ved Trøndelag teater
Prins Umulius
Gammaldans/Folkemusikk
Familien Kjøk
Folkemusikk i Ottadalstradisjon
Land Spellemannslag
Gammaldans og springdans fra Land
Nordkappkvintetten
Det swinger på Nordkapp
Hedersdiplom
Pete Knutsen/Bruno Oldani
Jazz
Per Borthen Swing Department Ltd og Karin Krog
Swingin' arrival
Frode Thingnæs Quintet
Direct to dish
Kapstad/Johansen Quartet
Friends
Juryens Hederspris
Kari Diesen
Ny Rock
Lumbago
Alt og litt ekstra
Stavangerensemblet
Ta ein kjangs
The Aller Værste
Materialtretthet
Pop
Dollie
Første akt
Trond Granlund
Eloise
The Kids
Norske jenter
Rock
Unit Five
Ængel med skit på vingan
Veslefrikk
1980
Åge Aleksandersen
Ramp
Seriøse plater
Den norske Blåsekvintett
Nielsen/Fernstrøm/Bilbao-komposisjoner
Brynjar Hoff
Oboe
Arve Tellefsen
Serenade
Viser
Ballade
Ekstranummer
Kari Bremnes/Ola Bremnes
Folk i husan
Tove Knutsen
Blå kveill

Vinnere

Kvinnelig Artist
ANE BRUN
IT ALL STARTS WITH ONE
Mannlig Artist
BERNHOFT
SOLIDARITY BREAKS
Pop gruppe
TEAM ME
TO THE TREETOPS
Samtidsmusikk
HÅKON THELIN
LIGHT
Rock
HONNINGBARNA
LA ALARMANE GÅ
Country
ONKEL TUKA
HVIT HONNING
Metal
ÅRABROT
SOLAR ANUS
Elektronika
BIOSPHERE
N-PLANTS
Hip Hop
LARS VAULAR
DU BETYR MEG
Folkemusikk/Tradisjonsmusikk
RAGNHILD FUREBOTTEN
NEVER ON A SUNDAY
Danseorkester
DÆNSEBÆNDET
VI TALAS
Jazz
OLA KVERNBERG
LIARBIRD
Klassisk musikk
LEIF OVE ANDSNES/ CHRISTIAN TETZLAFF/ TANJA TETZLAF
SCHUMANN - COMPLETE WORKS FOR PIANO TRIO
Viser
STEIN TORLEIF BJELLA
VONDE VISU
Barneplate
TONJE UNSTAD
MYGGA OG FLUA
Åpen Klasse
BARUT - INGA JUUSO
BALGGIS
Tekstforfatter
LARS VAULAR
DU BETYR MEG
Komponist
ROLF WALLIN (BODØ SINFONIETTA/ EGGEN/LUNDENG/TORJESEN)
WIRE AND STRING
Årets Nykommer- og Gramo-stipend
JONAS ALASKA
JONAS ALASKA
Blues
AMUND MAARUD
ELECTRIC
Årets Musikkvideo
ENVY / REGI: JONAS MEEK STRØMMAN
ONE SONG
Årets innovatør
SHINING
Årets Hit
PLUMBO
MØKKAMANN
Årets produsent
KÅRE VESTRHEIM
Hedersprisen
JAN EGGUM
Årets Spellemann
JARLE BERNHOFT
SOLIDARITY BREAKS